BHBL - Hokejbalový zápas Vlci Karlova Ves vs Ziegelfeld

3.kolo BHBL – Vlci Karlova Ves vs Ziegelfeld

HOKEJBAL BHBL

VLCI KARLOVA VES VS ZIEGELFELD

Ziegelfeld v 3.kole iba s pomocou lekárov

Vlci Karlova Ves vs Ziegelfeld  bol zápas , ktorý nás čakal v treťom kole BHBL a na nás čakali vlci z Karlovej Vsi, ktorí majú svoje domáce ihrisko v petržalskej krytej  Engerau aréne. Miesto konania  zápasu bolo v tento deň veľkou výhodou nakoľko sa schylovalo k dažďu. Krytá hala nám dávala istotu, že ani daždivé počasie nám nazabráni odohrať dnešný zápas. Vyfasovali sme posledný zápas kola o 13.00h , čo viacerým rodinne založeným väčšinou nevoní. No ale keďže dva body sú dva body , „premohli“ sme sa a v  hojnom počte 10 kusov sme sa stretli na mieste činu.

Vlci Karlova Ves ako nováčik ligy bol na poslednom mieste s dvoma prehrami a posledný zápas sa im podarilo prehrať dokonca 16:5 . My sme samozrejme boli osprostení predošlými výsledkami nášho súpera a do zápasu vstupovali s poznámkami ako   – Koľko im dnes naložíme ?  Dnes si dáme taký „lightový“ zápasik alebo však ja ani nemusím hrať s takýmto súperom , čo bola ako sa neskôr ukázalo veľmi naivná predstava , ktorá sa nám takmer vypomstila.

PRIEBEH ZÁPASU

Ihneď po úvodnom buly sme zistili , že súper má nadpriemerne šikovného bránkara a naše prvé šance mazal ako na bežiacom páse. Veľmi snaživí a poniektorí aj hokejbalovo zdatní hráči súpera si hrali svoju hru a svojou bojovnosťou a snahou  nás začali postupne prehrávať a vytvárať si viacero sľubných šancí . My stále v presvedčení , že dnes sa nám predsa nemôže nič stať sme bez pohybu odolávali a čakali , že sa súper porazí sám.

Strela z celého ihriska zarotovala tesne pred brankárom  – 0:1 . My nič. Z našej strany stále odovzdaná hra bez nervozity a hlavne bez nasadenia a šance , ktoré sme si vytvorili buď vyprášili brankárové betóny alebo nám ich brankár umne vytesnil.  Po prvej tretine výsledok 0:1 a tých pár  hráčov z predošlého zápasu , ktorí sa zostali pozerať na náš zápas si muselo povedať. Toto je ten Ziegelfeld , čo bol minulú sezónu vo finále? Dosť úbohé.

Druhá tretina bola kópia tej prvej. Nakúpili sme ešte ďalšie 2 góly po dorážke a chybe v obrane . Náš spoluhráč a reprezentat Ronald Kochan sledujúc Live výsledok z Bermúd nám po druhej tretine písal , že máme na stránke chybu a máme vymenený  výsledok a že si to máme opraviť. Bohužiaľ bol výsledok 0:3 po dvoch tretinách správny a mali sme  posledných  25 minút na otočenie zápasu.

PRÍCHOD LEKÁRA

Slova sa chytil jeden z najskúsenejších a to konkrétne  Mudr. Ivan Černý a naordinoval nám spôsob hry a takisto predpísal hokejbalové recepty, ktorých pravidelné úžívanie 2x za každé striedanie na začiatku a na konci striedania  po dobu celej tretej tretiny mali zabezpečiť aby sme po 25 minútach boli opäť v pôvodnom hernom prejave. A hlavne vyšli zo zápasu ako víťazi. Takisto nám povedal v akom pomere máme lieky užívať a ako zamixovať jednotlivé útoky aby bol ich efekt čo najúčinejší a trvácny a aby sa symptómy podcenenia, ktoré nás trápili už od začiatku stretnutia už nevrátili .

Prvou Ičovou procedúrou bolo zamixovanie Robka Kvasznovského do 1.útoku a ako sa ukázalo okrem mnohých poučení bol práve tento krok tá tajná prísada , ktorá nás dostala z krízy. Prvé striedanie  – luxusná prihrávka na voľného hráča a strela do prázdnej bránky . 1:3. Ďalšie striedanie a náš 3 útok skóruje po strele a dorážke Adnana Almaksusa.

Na plochu nabieha račanský útok a vytvára si strašný tlak. Vyčerpaný útok súpera čelí opäť kombinácii po osi Černý -Kvasznovský – Sloboda a posledný menovaný skóruje do prázdnej brány po prihrávke , ktorá mala oči. 3:3. Račania doťahujú kľučku na svojom lise a podarilo sa im vyžmýkať gól do prázdnej brány v podaní Ruda Kazmera po prihrávke od Dušana Novotného. 4:3. Ziegelfeld je v tranze. Dve striedania neskôr už zaordinoval aj pán doktor. Ivan a vybral si recept , ktorý mu predpísal spoluhráč vo forme prihrávky do odkrytej brány. Zdecimovaný súper ešte inkasuje v posledných sekundách 6 gól po samostatnom nájazde. Ziegelfeld odchádza z Engerau arény vyliečené, poučené a s vedomím ako predísť chorobe menom – podceňovanie súpera

V ďalšom článku si priblížime derby kola a to zápas v ktorom sme sa stretli s našim finálovým súperom a minuloročným majstrom BHBL klubom Hancop Dolné hony.